Yaşar Zafer Keskin Kimdir?

0
85
Yusuf Cemal Keskin'in oğlu, yeni yetenek Yaşar Zafer Keskin
Kemençeci Yaşar Zafer Keskin
Yusuf Cemal Keskin'in oğlu, yeni yetenek Yaşar Zafer Keskin
Kemençeci Yaşar Zafer Keskin

Yaşar Zafer Keskin 1980 Yılında Trabzon’un Dernekpazarı ilçesinde doğdu, yıllarca kemence sesiyle büyümesine rağmen 18 li yaşlara kadar kemençeyle değilde gitar ve alternatif müziklerle ilgilenmiştir.

18 yaşının sonuna doğru kemençe ye heves etmiş ve onu öğrenmeçabasına başlamıştır.Müzikal geçmişi ve müzik anlayışından sebep; ”Kemençeyi orjinalliğini bozmadan daha ileri nasılgötürebiliriz?” sorusuna cevap aramış ancak hala bu sorunun cevabına yaklaşmakla uğraşmaktadır.

Yaptığı araştırmalar ve çalışmalar sonucunda rum tarzı olarak tabir edilen stili çözmüş ve bu stilin orijinal müziğe adaptasyonuyla ilgili çalışmalarına devam etmektedir.
Yaklaşık 3-4 sene sonunda başlamış olduğu kemenceyle düğünlere gitmeye başlamış çok göz önünde olmasa da piyasayı takip etmiştir.

2006 yılında çıkan Yusuf Cemal KESKİN in Fadime albümünde fikirleriyle albüme destek olmuş tüm aşamalarında çalışmalarda bulunmuştur. Kendi stüdyosunda albüm çalışmalarına ve kayıtlarına devam eden Keskin bütün kemence sanatçılarıyla diyalog halinde olup elinden gelen desteği vermektedir…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.