Windows Server 2008 Deneme Süresini Uzatma

0
428 kez

Yayınlanan test sürümlerinin aktivasyon istemediğini biliyorsunuz. Windows Server 2008 test kopyaları için de durum aynı.

Aşağıda bahsedeceğim yöntem ile bu süreyi 180 gün daha uzatmak mümkün. Yani 60+60+60+60=240 gün şeklinde test şansına sahip oluyoruz.

Unutmadan; tam olarak 60+60+60+60 şeklinde kullanabilmek için uzatma işlemlerini, 60 günlük periyodun son gününde yapın.

Yöntem:

Başlat> Çalıştır> cmd açıyoruz ve slmgr.vbs –rearm komutunu veriyoruz. Sistemi yeniden başlatıyoruz. Böylece 60 günlük süre resetlenmiş oluyor. Bu komutu her girişimizde süre resetlenip başa dönüyor. Bu komutu max. 3 kez kullanabiliyoruz.

İlk kurulumdaki 60 gün + 3 kez girilen komut (60+60+60) = 240 gün.

Kullanım süresinin hangi gününde olduğunuzu öğrenmek için slmgr.vbs -dli komutunu kullanabilirsiniz.

Son olarak hatırlatmak isterim ki bu yöntem Microsoft support sayfalarında yayınlanmış ve tamamen legal (yasal) bir işlemdir.

Aklıma gelmişken; blogu ilk açtığım zamanlarda yukarıdaki yöntemin Vista test kopyaları üzerinde uygulanması ile ilgili bir yazı yayınlamıştım. O sıralarda da google adsense için başvuru yapmıştım. Adamlar benim siteyi incelemiş ve o yazıyı görmüşler. Sitenizde yasa dışı yöntemler yer almaktadır vs.. benzeri bir gerekçe ile adsense’e almamışlardı beni. Bir türlü anlatamamıştım olayın yasal olduğunu :))

Kaynak: http://www.serhatakinci.com/?p=400

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.