Üzerine Basa Basa

0
2.217 kez

Kabullenemeyeceğimiz, olan biteni örtmek isteyen yavşak cümle “iki takım da şampiyonluğu haketti” cümlesidir !

Trabzonspor Fenerbahçe’den en belirgin farkı sürekli ve kasden aleyhine hakem hatası işleniyormuş gibi yaygara yapmaması, lehine olan hataları da açık açık söylemesidir. Bunun son örneği Trabzonspor Gaziantepspor maçında Trabzonspor’a verilen penaltının penaltı olmadığı 1. ağızdan söylenmesidir. Futbol tarihinde Fenerbahçe Kulübü yöneticilerinden veya camiasından kesinlikle böyle bir söz duyamayacağınızı garanti ederek, İkinci yarıda Trabzonspor’un lehine olan hataları kestirme yoldan direk penaltılardan başlayarak yazalım.

1) Trabzonspor – Gaziantep maçında dışarda olan bir pozisyon için maç 0-0 devam ederken penaltı kararının yanlış kırmızı kartın doğru olması. Sonuç 3-0

“penaltılar irdenmeli sözünden sonra” 3 maçta 6 bariz penaltısı verilmeyen 1 tane uyduruk penaltı alan Trabzonspor’u bir kenara koyup Fenerbahçe’nin attığı penaltılara bakarsak,

1) Manisa deplasmanında fenerbahçe 1-0 mağlup iken penaltı atmış,

2) Beşiktaş deplasmanında fenerbahçe 2-1 mağlup iken penaltı atmış,

3) Gençlerbirliği deplasmanında fenerbahçe 1-0 galip iken penaltı atmış,

4) Bucaspor deplasmanında fenerbahçe 3-1 mağlup iken penaltı atmış,

5) Ankaragücü maçında maç berabere iken 26,29,48 ve sıralı penaltılar atmıştır.

Bunların içinde Gençlerbirliği ve Buca maçlarında verilen penaltılar var ki tam evlere şenlik…

Dönelim ikinci yarının başlaması ile birlikte Trabzonspor’u şampiyonluk yarışında birebir ilgilendiren müdahalelere,

– Antalya maçında verilmeyen yüzde yüz penaltı.

– Trabzonspor Ankaragücü maçında Umut’a yapılan harekete penaltı verilmemesi. İbb – Fenerbahçe maçı 0-0 ken Alex’i atmayarak aynı futbolcunun gol atmasına izin veren, devamında verdiği uyduruk penaltı ve kırmızı kartla 3 puanı hediye edende yine aynı hakem, Halis Özkahya…

– Fenerbahçe – Trabzonspor maçında verilen hatalı 2.gol. Glovacki’ye verilen haksız kırmızı kart.

– Trabzonspor – Kayserispor maçında Trabzonspor’a verilmeyen net penaltı ve kırmızı kart.

– Beşiktaş – Trabzonspor maçında maç 1-1 iken Rüştü’nün bile itiraf ettiği Burak Yılmaz’a yaptığı penaltı ve kırmızı kartın verilmemesi.

– Gençlerbirliği – Fenerbahçe maçında Fenerbahçe lehine hiçbir temas olmadığı halde uyduruk bir penaltı verilmesi, yetmemiş olacak ki ofsayttan atılan golün verilmesi.

– Galatasaray – Fenerbahçe maçında Maç 1-0 devam ederken 70. dakika da Galatasaray’ın attığı %100’lük golün verilmeyişi.

– TSYD’nin açıkca tarafını belli ettiği rezil açıklamalar. (TSYD’nin resmi sitesinde bulunan TSYD yazarlarının TSYD’yi yalanlaması da cabası)

– Başbakan’ın bakanını ulak yaparak Gaziantep maçı öncesi Aziz Yıldırım’a sarı lacivert kalem göndermesi.

– Kalemin ne anlama geldiği Gaziantep’e gösterilen 9 sarı bir kırmızı kartla anlaşılması. Aynı maçta Lugano’nun bir kere daha yerdeki futbolcunun kasden ayağına basarak insanlık suçu işlemesine karşılık kartsız geçiştirilmesi. Yine aynı maçta ikinci yarıda en fazla 3 dakika uzatılması gereken maçın Dos Santos’un 6 dakika işareti ile 6 dakika uzaması. 90+5’de atılan gol.

– Konya maçında güle oynaya kazanan fenerbahçe. Aynı Konyaspor’un bizim maçta Burak Yılmaz’ın kafatasını çatlatması, Burak Yılmaz’a yapılan 3 kasdi faul. 2 faulün sarı kartsız geçiştirilmesi. Giray Kaçar’ın darbeye bağlı olarark burnunun kırılması, Serkan Balcı’nın darbelere bağlı olarak sakatlanıp çıkması.

– Türk futbolunun temiz figürü Bülent Uygun’un Eskişehir – Fenerbahçe maçına 2 gün kala, Galatasaray – Trabzonspor Maçı ile ilgili olarak, “Galatasaray bu maçtan puanla ayrılacaktır” demesi.

– Eskişehir maçında Bülent Uygun’nun muhteşem ! kadro tercihi ile Trabzonspor maçının en iyi iki adamının Fenerbahçe maçında oynatmaması. Fenerbahçe maçında oynayan stoperin gol yedirmek için elinden geleni yapması hatta takım arkadaşını bile itmesi. Trabzonspor maçına motive olmuş eskişehirli oyuncunlardan birinin aşırı motiveden sahanın ortasında kusması.

– Aziz Yıldırım’ı Alex’in Türk vatandaşlığını bahane ettirerek Başbakan’a çıkması, Başbakan’nın da ligin en kritik haftasında müdahil olacağını bile bile görüşmeyi kabul etmesi. Basına kapalı görüşmenin ardından kameraların karşısında şu diyaloğun yaşanması:

Başbakan – Buca maçında bir aksilik olmasın.

Aziz Yıldırım – Yok olmaz, AYARLARIZ… demesi. Aziz Yıldırım’ın cevabı gerçekten muhteşem ! “Kazanırız, Kazanacağız” denmiyor, AYARLARIZ diyor. (Bu görüşmeden bir kaç hafta sonra yani iş tamamanı erdikten sonra Alex’in bu görüşmenin kendi tasarrufunda olmadığını açıklaması)

– Başbakan’ın yanından ayrılır ayrılmaz Aziz Yıldırım’ın soluğu Eskişehir’de alması…

– Eskişehir Trabzonspor maçında Trabzonspor’un iki golünün verilmemesi. Tolga Zengin’in burnunun kırılması. Sadece bu pozisyonda 5 dakika duran maçta 4 dakika gibi komik uzatma süresi verilmesi. Fenerbahçe Kulübü akreditasyon sorumlusunun Eskişehir Trabzonspor maçında Eskişehirspor’un soyunma odasında yakalanması.

– Bucaspor Fenerbahçe maçında Gökhan Gönül’e verilmeyen kırmızı kart akabinde maç 3-1 iken fenerbahçeye verilen uyduruk bir penaltı.

– İBB’nin teknik adamının fenerbahçe maçına bir gün kala “bütün konsantrasyonumuz kupa için” diyerek bir sorun çıkmayacağını müjdelemesi.

– Bucaspor – Trabzonspor maçında Bucaspor futbolcusu Leko’nun 8 kez kasıtlı taban girmesinden sonra zoraki sarı kartın çıkması. Kart sınırında olan Selçuk İnan’ı sürekli tahrik etmesi. Aynı futbolcunun Fenerbahçe maçında 18. dakikada ilk sert hareketinde sarı kartı görmesi.

– Karabükspor Fenerbahçe maçı öncesi Emenike’nin maça çıkmaması. Maça çıkmadığı için takım arkadaşlarının bile tepki göstermesi. Aynı maçta maçın ilk yarısında durum 0-0 iken Selçuk Şahin’e verilmeyen kırmızı karta kargaların bile gülmesi. Birbirinin kopyası pozisyon olmasına rağmen maçın hakeminin de aynı hakem olmasına rağmen, hakem Bülent Yıldırım’ın Eskişehir’de Burak Yılmaz’ın rüzgarına faul çalarak muhteşem standartı ! olduğunu göstermesi.

– Sivasspor Kulübünün stadı fenerbahçelilere teslim etmesi. (teslim etmesede birşey değişmeyecekti ayrı konu)

– Sivassporlu Mehmet Yıldız’ın daha maç oynanmadan beraberlik ve kazanmayı aklından bile geçirmeyerek, Fenerbahçe maçı ile ilgili olarak “yenilmekten yenilmeye fark var” demesi.

– Trabzonspor maçında müthiş performans gösteren Anadolu takımlarının Trabzonspor’la olan maçlarının ardından nerdeyse bütün maçlardan mağlup olarak ayrılması.

– Hemen hemen her maç içinde Emre Belözloğlu’nun ayrım yapmaksınız bütün hakemlere küfür etmesi. Lugano’nun insanlık dışı faullerinin görülmemesi. Hakem soyunma odaların basılması, sonra inkar edilmesi, daha sonra itiraf edilmesi…

– Son noktayı koyanda yine TFF… Sivasspor Yönetiminin nerdeyse stadın tamamını Fenerbahçe’lilere teslim etmesi Yönetmeliklere aykırı Trabzonspor haklı olarak başvurusunu yapıyor. El cevap : Efendim Hukuktan sorumlu yöneticimiz yurt dışında olduğu için konu görüşülemedi” Aynı cenah Aziz Yıldırım’ın cezasını iki katına çıkarmak yerine şampiyonluğu kutlayabilsin diye 21 güne indirmek için olağanüstü toplandığını hatırlatalım.

Şimdi bütün bu olanlardan sonra,

Şampiyon olsa da olmasa da bu oyunda kaybeden Trabzonspor oldu. Trabzonsporlulara düşen yine bu oyunlarda kaybetmenin gururu oldu.

Kabullenemeyeceğimiz, olan biteni örtmek isteyen yavşak cümle ise “iki takım da şampiyonluğu haketti” cümlesidir !

BU YAZI www.bordomavi.net‘ten ALINTIDIR…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.