Trabzonsporluların ”Adalet” Yürüyüşü!

0
87

Trabzonsporluların ''Adalet'' Yürüyüşü! 1 – trabzon yuruyorTrabzonspor taraftarları,şampiyonluğun kaybedilmesinin ardından İstanbul ve Trabzon’da tepki yürüyüşleri yapıyor.

Trabzonspor taraftarları, şampiyonluğun Fenerbahçe’ye kaptırılmasının ardından İstanbul ve Trabzon’da tepki yürüyüşleri yapıyor.

Şampiyonluğun kaybedilmesinden sorumlu tuttukları Türkiye Futbol Federasyonu, MHK ve Fenerbahçe yönetimini protesto eden binlerce Trabzonsporlu, İstanbul’da İstiklal Caddesini işgal ederken, Trabzon’da da şehir merkezini hınca hınç doldurdu. Taraftarlar “adalet” istedi.

İstanbul’da bir araya gelen taraftarlar Cumhuriyet Anıtı’nın önünde yaptıkları açıklamada, ”Geride bıraktığımız sezonda bir kez daha gördük ki şampiyonluk sadece onurlu mücadele ve alın teriyle kazanılmıyor. Uzun, yorucu ve bir o kadar da heyecanlı bir sezonu geride bırakırken yönetmekte oldukları kurumun haklarını savunmaktan aciz kalan ve hakkımız gasbedilirken bu olanlar karşısında sessiz kalan Trabzonspor yönetimini daha duyarlı olmaya çağırıyoruz” denildi.

Özellikle Trabzon’daki taraftarlar, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve kaptan Alex’in Başbakan Tayyip Erdoğan’ı ziyareti sırasında yaşanan diyaloglara vurgu yaparak, AK Parti aleyhine sloganlar attı. AK Parti seçim bürolarını çevik kuvvetin koruması da gözlerden kaçmadı.

Ufak tefek itiş kakışların da olduğu İstanbul’daki protesto yürüyüşü ise sakin sonuçlandı ve taraftarlar  yavaş yavaş dağılmaya başladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.