Trabzonspor-Gençlerbirliği Maç İstatistikleri ve Şenol Güneş Açıklamaları

0
114

Trabzonspor-Gençlerbirliği Maç İstatistikleri ve Şenol Güneş Açıklamaları 1 – 5646 5S2E5N5Q

Takımımızın Gençlerbirliği ile oynadığı müsabakanın istatistikleri:

Gol: Trabzonspor: 3 – Gençlerbirliği: 1

Toplam Şut: Trabzonspor: 21 – Gençlerbirliği: 5

İsabetli Şut: Trabzonspor: 7 – Gençlerbirliği: 4

İsabetli Orta: Trabzonspor: 11 – Gençlerbirliği: 1

Faul: Trabzonspor: 21 – Gençlerbirliği: 24

Korner: Trabzonspor: 6 – Gençlerbirliği: 1

Ofsayt: Trabzonspor: 0 – Gençlerbirliği: 1

Topla Oynama Oranı: Trabzonspor:% 67 – Gençlerbirliği:% 33

Trabzonspor-Gençlerbirliği Maç İstatistikleri ve Şenol Güneş Açıklamaları 2 – 5644 1P8B0K1N

Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, Gençlerbirliği müsabakasının ardından yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“Maçtan önce kazanmak için favori olduğumuzu düşünüyorduk. Maça da böyle çıktık. Bir önceki maçın farklı kazanılması bize farklı bakılmasını sağladı. Futbolcularımın kazanma arzusu vardı ama tam olarak hücumda ve savunmada etkili değildik. Pozisyonumuz yoktu. Rakibi oynatmama adına hamlelerimizi geç yaptık. Bu da kopuk kopuk oynamamıza neden oldu. İkinci yarıda bizim presimiz rakibin gelmesini engelledi. Arayışlarımız vardı ikinci yarıda. Bu arayışlar sonucu lehimize çevirdi. İlk yarıdaki oyunumuzla herkes bizi yener, ikinci yarıdaki oyunumuzla biz herkesi yeneriz. Bundan daha zor maçlar da oynayacağız. Burada birlikte çalıştığımızı herkes bilmeli. Biz işimizi yapmaya çalışıyoruz. Seyircimiz de ilk yarıda uyudu. Olumsuz etkisi oldu. Bu yanlışlar takıma zarar verir. Büyük takımsak, büyük hedeflerimiz varsa, bu küçük yanlışlardan kurtulmalıyız.

Bugün Glowacki hazır değildi. Teofilo 15 gün bizimle değildi. Uzun bir yoldan geldi. Kullanabilirdik ama risk içeriyordu. Engin döndü. Ama 90 dakikayı taşıyamayabilirdi. Yattara saat 04.00’da hastalandı. Serum aldı. Ne zaman kimin oynayacağı belli olmaz. Kamuoyunun desteğini bekliyoruz. Futbolcular için de bu geçerdi. Oynadım, oynamadım yerine Jaja ve Engin gibi oynadığında ne yaptığın önemli. Liderlik çok önemli değil. Bu bir maraton. Bu maçı kaybedebilirdik. Her şey konuşulabilirdi. Kaybetsek de yarışta olmak zorundayız. Şampiyonluk lafını bugünkü sonuçlara bakarak seslendirmek doğru değil. Milli Takım Teknik Direktörünün bu maçı izlemesi doğru olandı. Bütün takımların maçlarını izlemesi gerek. Onunla görüşmemiz onun işini kolaylaştırır. Milli Takım başarısı ülke başarısıdır. Oyuncularımızı alıp almamak taktiridir. Ancak diyalogda katkı var.

Bireysel eleştiriler zorunlu olmadıkça yapmayacağım. Sonuçlara bakarak kanaat getiriliyor. Söyleyeceğimiz sözler onları etkileyebilir. Mustafa, Egemen, Glowacki kim oynarsa en iyisini yapmalı.

İlk yarı zorlandık. Değişiklikler yaptık. Oyun akışında sistemden değil oyun yapımızdan kaynaklanan sıkıntı yaşadık. Oyunu ileri değil geri oynadık. Hücuma yönelik varyasyonlar yapamadık. Engin bireysel olarak iyiydi. Burak ve Cale katıldı. Katılım fazla olunca işimiz kolaylaştı. Ancak ilk yarı için her türlü eleştiriyi kabul edebiliriz.

Geçen haftanın kadrosunu değiştirmedik. Herkes oynamayı hak ediyor. Dışarıda kazanmıştık geçen hafta. Bu hafta da öyle başladık. Oyunun gidişatına göre değişiklikler yaptık. Bugün hasta olmasaydı belki Yattara’yla başlayabilirdik. Bunlara takılmamalıyız. Kazanan takım bozulmaz diye bir klişe yok.

Biz futbol odaklı olmayı düşünüyoruz. Sonuç ne olursa olsun böyle olmalı. Kaç attığın önemli değil. 8 Tane atarsak savunma yapmayacağız diye bir şey yok. Hucümdaki oyuncular ofans da defans da yapmalı. Defans oyuncularının topu oyuna sokması için ısrarcıydık. Bu konuda yol aldık”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.