Silahlar

0
516 kez

silahhSilah denilince aklımıza ilk gelenler tabanca ve tüfek, marka denilince de; Colt, Smith&Wesson, Browning, Glock, Heckler&Koch, Mauser, Beretta, Sig Sauer gibi yabancı markalar ve Atmaca, Şahin, Canik, Sarsılmaz, Fatih, Kırıkkale, Yavuz gibi yerli marka ve modellerdir. Her ne marka olursa olsun, silahın kendine has özellikleri dikkatlice öğrenilip tüm emniyet kurallarına uyulmalıdır.


Silah kavramının başlangıcı insanlık tarihi kadar eskiye gider. İlk insanların silahlarını taşlar ve ağaç parçaları oluşturmuşken, bugün ateşli, kimyasal, biyolojik, nükleer ve elektronik silahlar insanlık tarihinin bu periyodunda yerlerini almışlardır. İnsanlık var oldukça silahın da var olacağı düşünülmektedir.

Ülkemizde silaha olan merak oldukça yüksektir. Ancak, bilinçsizce kullanım, eğitimsizlik, dikkatsizlik ve ihmalkarlık yüzünden her yıl yüzlerce üzücü olay meydana gelmektedir. Sitemizde genellikle tabanca ve av tüfekleri ile ilgili konuları işlemeyi amaçlıyoruz. Biz silah denince; saldırı, gösteriş veya güç sembolunu değil, bir savunma aracını ve atışa meraklı olanlar için de sportif bir aracı anlıyoruz. Silah edinmek isteyen bireylerin bunu yasal yollardan yapması, silahını iyi tanıması ve emniyet kurallarına uyması en önemli şartlardır.

Sitemizin silahlarla ilgili her konuyu kapsaması tabii ki mümkün değildir. Ancak sitemiz devamlı yapım halindedir ve her geçen gün gelişmesini sürdürecektir. Sizlerden gelecek olan katkılara da açığız. Sitemizin faydalı olması dileği ile…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.