Şenol Güneş Spor Salonu Açıldı

0
128

Şenol Güneş Spor Salonu Açıldı 1 – senolgunes3Milli takımımızın eski hocası, Trabzonspor’un efsanevi kalecisi ve eski teknik direktörü Şenol GÜNEŞ adına Bahçelievler Belediyesi Tarafından Yaptırılan ve Teknik Direktör Şenol Güneş’in İsmini Taşıyan Spor Salonu düzenlenen törenle hizmete açıldı.
28.05.2008
TDF AJANS

Dr. Behiye Nevhiz Işıl İlköğretim Okulu bahçesinde inşası tamamlanan spor salonuna, Trabzon’un ve Türkiye’nin gururu, Türk Milli Takımını dünya 3.’lüğü gibi büyük bir başarıya ulaştırmış, kariyerine Güney Kore’nin FC Seul takımında devam eden Şenol Güneş’in ismi verildi.

Spor salonunun açılış törenine Bahçelievler Belediye Başkanı Osman DEVELİOĞLU, teknik direktör Şenol GÜNEŞ, Ardahan Milletvekili Saffet KAYA, İlçe Kaymakamı Turhan AYVAZ, Trabzonspor Genel Sekreteri Dr. Hasan YENER, As Başkan Hayrettin HACISALİHOĞLU, Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkanı Nurettin TURAN ve İstanbul’da ki birçok sporsever ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta töreninde söz alan Bahçelievler Belediye Başkanı Osman DEVELİOĞLU, Türk gençliğine ve Türk sporuna hizmet etmeye devam edeceklerini belirterek, ” Teknik direktör Ziya DOĞAN, Fenerbahçeli eski futbolcu Rıdvan DİLMEN, Galatasaray’ın milli takımımızın golcü oyuncusu Hakan ŞÜKÜR’den sonra, Güney Kore’nin FC Seuol takımını çalıştıran, Trabzonspor’un ve Milli takımımızın başında büyük başarıları imza atarak, bize dünya 3.’lüğünü kazandıran Şenol GÜNEŞ’in ismini bu spor salonuna vermekten gurur duyuyoruz” dedi.Adı Spor Salonuna verilen ünlü teknik direktör Şenol Güneş de konuşmasına Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleriyle başlamak istediğini belirterek Atatürk’ün “Millete efendilik yoktur, hizmet etmek vardır, bu millete hizmet eden onun efendisi olur” sözlerini hatırlatarak Belediye Başkanı Osman Develioğlu’na spor ve Türk Gençliğine yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti.
Teknik direktör GÜNEŞ spor salonuna isminin verilmesinden dolayı onur duyduğunu ifade ederek, çocukların ve gençlerimizin zihinsel ve bedensel gelişimi açısından spor yapmanın önemine dikkat çekerek, tüm spor yaşamı boyunca kendisine verilen en anlamlı ödül olduğunu söyledi .
Maliyeti yaklaşık 500 Bin YTL olan Şenol Güneş Spor Salonunun, 504.90 m2’lik zemin katında; spor salonu, soyunma odaları, duşlar, wc’ler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.