Selçuk Aydın yeniden ringlerde

0
63

Selçuk Aydın yeniden ringlerde 1 – 9418Karadeniz Fırtınası lakaplı Selçuk Aydın, unvanını korumak için İspanya’da ringe çıkacak.
Nisan ayında Memleketi Trabzon’da düzenlenen organizasyon ile Dünya Kıtalararası Orta Sıklet Boks Şampiyonluğunu kazanan Karadeniz Fırtınası lakaplı Selçuk Aydın, unvanını korumak için İspanya’da ringe çıkacak.

Geçtiğimiz Nisan ayında Trabzon’da ilk kez gerçekleştirilen boks galasıyla Dünya Kıtalararası Yarı Ortasıklet şampiyonluğunu alarak altın kemeri beline takan eski boks milli takım kaptanımız Selçuk Aydın, 12 Eylül Cuma akşamı kemerini korumak için yeniden ringe çıkacak. İspanya’nın özerk bölgesi Balear takım adalarına ait Palma de Mallorca, kentinde yumruk sallayacak olan Karadeniz Fırtınası lakaplı boksörümüz, dün itibarıyla Almanya’nın Hamburg kentine gelerek kampa girdi. Henüz rakibi belli olmayan Selçuk Aydın, karşısına çıkacak boksörün kendisi için fark etmeyeceğini bildirerek, ‘Bu saatten sonra bana basit boksörler çıkarmazlar.

Mutlaka dünya sıralamasında üst sıralarda olan birileri karşıma çıkacaktır, ancak kim çıkarsa çıksın benim için fark etmez. Benim hedefim dünya şampiyonluğudur. Şu an yapacağım maçlar bu hedefe giden yoldaki basamaklardır, ben onlara basarak dünyanın zirvesine çıkacak, bayrağımızı buraya dikecek ve İstiklal Marşımızı okutacağım’ şeklinde konuştu.

Menajer Ahmet Öner iddialı konuştu

Dünyanın en güzel adaları arasında yer alan Palma de Mallorca’da bir organizasyon düzenlemenin kendisinin en büyük hayali olduğunu vurgulayan Karadeniz Fırtınası’nın menajeri Ahmet Öner, ‘Mallorca’da harika bir organizasyon düzenleyerek ülkemizin ismini dünyaya duyuracağım. Bu gecede ringe çıkacak olan Selçuk Aydın, dünyanın en iyi boksörü olduğunu ispatlayarak ülkemizin ismini dünya tarihine altın harflerle yazdıracaktır. Aynı gece ringe çıkacak olar Kübalı boksör Odlanier Solis de benim kulübümde dövüşüyor ve kendisinin de maçı kazanacağına inanıyorum’ şeklinde konuştu.

Kaynak: Selçuk Aydın yeniden ringlerde 2 – 10

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.