Panasonic Lumix DMC-GF1

0
82

Panasonic Lumix DMC-GF1 1 – panasonic lumix dmc gf1Panasonic Lumix GF1 dijital sistem kamera : Panasonic, yeni nesil dijital değiştirilebilir lens özellikli G Micro System serisinin yeni modeli Panasonic Lumix DMC-GF1 dijital fotoğraf makinesini tanıttı. Kompakt ve zarif düz çizgileriyle dikkat çeken yeni Panasonic DMC-GF1 dünyanın entegre flaşlı en küçük ve hafif sistem kamerası olma özelliği taşıyor. Devrimsel nitelikteki değiştirilebilir lens özellikli sistem kameralardan oluşan G Micro System serisinin üçüncü modeli olan yeni Panasonic GF1 dijital fotoğraf makinesi Micro Four Thirds standardı üzerine yapılandırılmış bir model. Panasonic bu serinin ilk modeli olan kompakt DMC-G1’in kullanışlı boyutları ve çarpıcı görüntü kalitesi ile fırtınalar estirmişti.

Panasonic Lumix DMC-GF1 kamera özellikleri
Panasonic daha sonra AVCHD Full HD video kayıt özelliğine sahip DMC-GH1 modeliyle yeni bir çığır açmıştı. Panasonic ürün yelpazesinin yeni üyesi Panasonic DMC-GF1 dijital fotoğraf makinesi de kendine özgü biçimi ile zengin fonksiyonlar eşliğinde güçlü bir performans ve üstün bir kullanım kolaylığı getiriyor.

Panasonic Lumix DMC-GF1 2 – panasonic gf1
Panasonic GF1 sistem kamera yaratıcı çekim özellikleri
Yeni Panasonic GF1 dijital fotoğraf makinesi hem fotoğraf ve hem de video kayıt yapabiliyor. Panasonic GF1 kamerada bulunan gelişmiş AVCHD Lite video kayıt formatı HD kalitesinde video kayıt ve diğer AV cihazlarıyla ağ iletişimi eşliğinde Motion JPEG formatında kayıt gerçekleştirebiliyor.

Panasonic Lumix DMC-GF1 3 – panasonic lumix dmc gf1 body
Panasonic Lumix DMC-GF1 gövde yapısı
Sınırsız çekim olanakları ile dört farklı ve çekici renk seçeneği sunan taşıması kolay Lumix GF1 dijital fotoğraf makinesi her kesimden kullanıcının kolaylıkla fotoğraf çekmesini sağlayan bir ürün. Deneyimli fotoğrafseverler de DMC-GF1 ile günlük çekimlerini rahatlıkla gerçekleştirebiliyorlar.

Panasonic Lumix DMC-GF1 4 – slr fotograf makinesi
Panasonic Lumix GF1 SLR fotoğraf makinesi
Panasonic Lumix GF1 fotoğraf makinesi kompakt boyutlarda olmasına rağmen fonksiyonellikten ödün vermiyor. Dâhili flaş özelliği bulunan Panasonic GF1 kamera 3.0 inç büyüklüğünde 460,000 piksel çözünürlüklü Akıllı (Intelligent) LCD ekrana sahip. Kameranın akıllı LCD ekranı otomatik arka plan aydınlatmalı ve yüksek çözünürlükte kaliteli görüntüler sunuyor.

Panasonic Lumix DMC-GF1 5 – lumix dmc gf1
Panasonic Lumix DMC-GF1 dijital sistem kamera gövdesi
Panasonic GF1 fotoğraf makinesinin olay kullanım özellikleri üzerinde titizlikte durulmuş. Kameranın hassas buton yerleşimi ve sade, basit ve mantıklı yapıdaki kullanıcı menüsü minimum parmak hareketi yapılacak şekilde tasarlanmış. Panasonic Lumix G Micro System fotoğraf makineleri siyah, kırmızı, gümüş ve beyaz renk seçenekleri sunuyor.

Panasonic Lumix DMC-GF1 6 – goruntu sensoru
Panasonic Lumix GF1 12.1 megapiksel resim çözünürlüğü
Yeni Panasonic Lumix GF1 dijital fotoğraf makinesinde bulunan 4/3 tip 12.1 megapiksel çözünürlüklü Live MOS görüntü sensörü bir CCD sensörün üstün görüntü kalitesini sunduğu gibi aynı zamanda bir CMOS sensörün tasarruflu enerji harcama karakteristiğini de yansıtıyor.

Panasonic Lumix DMC-GF1 7 – panasonic image processor
Panasonic Lumix GF1 Venus Engine HD işlemci
Kameranın yeni Venus Engine HD görüntü işlemcisi sıra dışı gelişmişlikte sinyal işleme özelliklerine sahip. Özel LSI renklerdeki noise etkisini ışığın noise etkisinden ayırıyor ve normal noise azaltma işlemlerini en uygun sonuçları elde edecek şekilde her birine ayrı ayrı uyguluyor. R, G ve B renk kanallarına bağımsız şekilde ayrı ayrı tonlama kontrolü uygulayan Venus Engine HD görüntü işlemci 12 megapiksel çözünürlüğündeki fotoğrafları mükemmel bir hassasiyet ile kaydediyor.

Panasonic Lumix DMC-GF1 8 – panasonic lumix dmc gf1
Panasonic Lumix DMC-GF1 Toz Temizleme Sistemi
Yüksek etkinlikte toz temizleme sistemine sahip olan Lumix G Micro System dijital fotoğraf makineleri lens değişimi esnasında kamera gövdesine toz ve benzeri zararlı tanecikleri girdiğinde Live MOS görüntü sensörünün ön kısmında bulunan ve saniyede 50,000 titreşim yapabilen Süpersonik Dalga Filtresi ile bu etkileri temizliyor.

Panasonic Lumix DMC-GF1 9 –

Panasonic Lumix DMC-GF1 10 – panasonic gf1 sistem kamera

Letsgodigital.org sitesinden alıntıdır…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.