Grup Marsis Kimdir?

2
371

Grup Marsis Kimdir? 1 – marsis1Marsis, Korhan Özyıldız (vokal) ve Ceyhun Demir tarafından 2005 yılında istanbul’da kuruldu. Adını Kaçgar Dağları’nın 7. büyük zirvesi olan Marsis’ten aldı. Konserlerinde Türkçe, Lazca, Hemşince ve Gürcüce şarkılar söyleyen Marsis’in 7 üyesi vardır.

Grup Marsis Kimdir? 2 – korhan1Korhan ÖZYILDIZ (vokal): 1986 yılında Rize’nin Fındıklı ilçesinde doğdu. Lise yıllarında izlediği ilk konserden sonra bir gitar alarak geri kalan hayatında müzik yapmaya karar verdi. Zamanla müzik üzerine yoğunlaşmaya başlayınca artık kaçınılmaz yolculuk fikri kafasına girmişti ve İstanbul yolu göründü. 2004’ün ortalarında İstanbul’a geldi. Gelişinden yaklaşık 6 ay sonra memleketten de tanıdığı Ceyhun’la birlikte Marsis’i kurdu. Çalışmalarını Marsis’le sürdürmekte.


Grup Marsis Kimdir? 3 – ceyhun1Ceyhun DEMİR (kemençe): 1979 yılında Giresun’da doğdu. Aslen Rize Fındıklı (Vi3e)li dır . Çocukluğu Giresun’da geçti. Müzik yaşamına 11 yaşında bağlama ile başladı. 23 yaşından sonra da babasının ısrarları üzerine Karadeniz kemençesine yöneldi. İ.T.Ü Müzik Teknolojileri Çalgı Yapım bölümü 4. sınıf öğrencisidir. Bununla birlikte boş zamanlarında atölyesinde enstruman yapımıyla uğraşmaktadır. Özellikle Karadeniz kemençesinin gelişimine yönelik çalışmaları vardır.


Grup Marsis Kimdir? 4 – mustafa1Mustafa Gökay FERAH (tulum): 1986’da Rize’nin Pazar ilçesinde doğdu. Hemşin’de büyüdü. Tuluma babasının desteği ve kendi isteğiyle başlayarak, bireysel çabasıyla çalmayı öğrendi. Ezmoce, Karayel, Entu, Feluka, Gökhan Birben, Bayar Şahin gibi müzisyen ve müzik gruplarıyla çalıştı. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikoloji bölümü 1. sınıf öğrencisidir.

Grup Marsis Kimdir? 5 – cagatay1Çağatay KADI (elektrik gitar): 1976’da Sakarya’nın Karasu ilçesinde doğdu. Müziğe ’93 yılında Edirne’de başladı. 99′ yılında İstanbul’a geldikten sonra caz gitaristi Rene Macaroğlu ‘ndan armoni dersleri aldı. Reklam müzikleri, kısa ve uzun metrajlı film müzikleri yaptı. Çamur’un 6 Ocak 2006 yılında yayınladığı ilk albümü “Bu Aşkın Izdırabını”ndaki şarkıların düzenlemelerini, albümün edit-kayıt-mix’ini üstlendi ve Halim Öyle’nin “mastering”ini yaptı.


Grup Marsis Kimdir? 6 – evren1Evren ARKMAN (bas gitar): 1975 yılında izmit’te doğdu. Müziğe 1990 yılında lisede kurduğu rock grubuyla başladı. Yaklaşık 12 sene boyunca çeşitli gruplarla Türkiye’nin çeşitli yerlerinde 2000’in üzerinde performans çaldı. Işık ve Gölge grubunun “zaman öper yaramızdan” albümünün tüm düzenlemelerini, kayıtlarını yaptı. Bass, elektrik gitarlar ve klavyeleri çaldı. Müzik yaşantısına Marsis’te bas gitar, Işık ve Gölge’de elektrik gitar çalarak devam etmektedir.


Grup Marsis Kimdir? 7 – velican1Velican SAĞUN (perküsyon): 1989 yılında İstanbul’da doğdu. Avni Akyol Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde bağlama öğrencisidir. Çamur, Engin Gürkey Perküsyon Topluluğu, Engin Gürkey Ensamble ve Damt’ın çalışmalarında yer almıştır.

Grup Marsis Kimdir? 8 – resat1Reşat SARAL (davul): 1984 yılında doğdu. On yıldır davul çalıyor ve bu sürede bir çok müzisyenle çalıştı.

Web Sitesi: www.marsis.biz

2 YORUMLAR

  1. korhan hocam merhaba ben aslen aydınlıyım ama rizede çalışıyorum buraya geldiğinizde sizi dinleme şansım olmadı ama yaptığınız tarz çok hoşuma gitti sizinle irtibata geçmek istiyorum eğer mümkünse numaram 0539 989 29 08 eğer mesajıma telefondan yada mailden geri dönerseniz çok sevinirim

  2. sevgili kazım koyuncunun bize mirası dır..bu nur yüzlü insanlar. sizi çok seviyoruz türkülerle ve insanlık örneğiyle hep kalbimizdesiniz..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.