Erdal Bayrakoğlu Kimdir?

0
180

Erdal Bayrakoğlu Kimdir? 1 – erdalbayrakogluErdal Bayrakoğlu toplumun destanlarını, aşklarını, ağıtlarını ve horonlarını söylediği ilk albümü zifona (fırtına) ile müzikseverlerle buluşuyor. Beyoğlu Metropol müzikten çıkan bu albümde, çoğunlukla hiç duyulmamış, yeni şarkılar, Lazca, Megrelce ve Türkçe olarak seslendiriyor. Zifona isimli albüm: modern çalgılar yanında, otantik sazların da kullandığı bir müzik konseptinde hazırlanmış.

Laz kültürünün yaşamasının, sadece tarihi otantik değerlerin, nostaljik hatırlanılması ile değil, geleceğin kurucuları olan gençlerinin, duygu ve tavırlarının katkısıyla gerçekleşeceğine inanan, Erdal Bayrakoğlu ; Zifona Albümünün de böyle bir çabaya küçük bir katkı olduğunu belirtiyor. Karadeniz’de müziğin, imecelerde üretilirken ve söylenirken barış ve sevgi ile harmanladığını, bunun bugünde ihtiyaç duyduğumuz bir arada yaşam sentezi olduğunu; albümünde de bu duyguyu yansıtmak istediklerini ifade ediyor. Laz ozanı Hasan Xelimişi’nin, Maçka’lı Hasan Tunç’un, Fuat Saka’nın şarkıları yanında kendi bestesinin de bulunduğu 12 şarkıdan oluşyor.

Erdal Bayrakoğlu Rize Ardeşen 1977 Doğumlu. Istanbul’da yaşıyor ve meslek lisesi yıllarından itibaren müzikle uğraşıyor. Müzik çalışmalarında 13 yıldır birlikte sürdürdüğü, müzisyen arkadaşlarının, bu albümünde de birlikte çalıştıkları ifade ediliyor. Yeni katılan ve eski müzisyen arkadaşlarıyla Zugaşi Berepe ve Kazım Koyuncu’nun büyük emek verdikleri müziğin yerelden, evrensele taşıma ve kaliteli müzik yapma uğraşının, başarmak istedikleri hedefleri olduğunu belirtiyor.

Fotoğraflar; Erdal Bayrakoğlu’nun resmi sitesi www.erdalbayrakoglu.com‘dan alınmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.