Devekuşu yağının faydaları nelerdir

Deve kuşunu hepimiz biliriz, uçma yeteneği olmayan tek kuş, Peki deve kuşu yağını hiç duydumuz mu?

Devekuşu yağının faydaları nelerdir
23 Ocak 2021 - 00:46 - Güncelleme: 23 Ocak 2021 - 03:08

Geçmişten günümüze önemini hala koruyan ve günümüzde bile bir çok derde deva amaçlı kullanılan bitkiler ve bitkisel karışımlar bulunmaktadır.

Taa eski çağlardan gelme bir şifa kaynağı, Eski Mısır, Roma ve Afrika kültürlerinde deve kuşu yağı, 3000 seneden beri kozmetikten ağrıların giderilmesine kadar birçok alanda kullanılmaktaydı.
Tarihi kaynaklar deve kuşu yağının milattan önceki devirlerde de yaygın bir şekilde kullanıldığını gösteriyor.
Öyle ki M.S.1.yy'da yaşamış olan Romalı filozof Pliney devekuşu yağının faydaları üzerine yazılar yazmıştır.

Deve kuşu yağının özellikleri?

Deve kuşu Yağı, Cildin En Derin Katmanlarına Kadar Nüfuz Eden Naturel Maddesi Olarak Tıp Dünyasında Bilinmektedir, bu Şekilde Kendisine Kozmetik Ve Tıp Alanında Cilt Arası Taşıma Kapasiteli Ve Nötral Madde Olarak Saygın Bir Yer Edinmiştir.

Deve kuşu Yağı’nın Eşi Benzeri Olmayan Poly-Doymamış Yağ Asitleri Kombinasyonunun İltihaba Karşı Etkisi Bilim Adamları Tarafından Belgelenmiştir.
Eklem Ve Kas Dokusuna Kadar Nüfuz Etme Gücüyle Kalmaz, O Bölgelerdeki Ağrıları Ve Rahatsızlıkları Da Tedavi Eder.
Eklem Kireçlenmesi, Romatizma, Spor Sebebiyle Oluşan Ağrılar Ve Gerginliklerle İlgili Bölgeleri Ağrıdan, Kızarıklıklardan Ve Şişmelerden Kurtarır.
Aynı Zamanda Cildinizi Temizler Ve Kesinlikle Cilt Gözeneklerini Tıkamaz Ve Yağlı Kalıntı Bırakmaz.
Deve kuşu Yağı’nda Doğrudan Doğal Olarak Bol Miktarda Bulunan E Ve A Vitaminleri Karışımı İltihaba Karşı Savaşırken Aynı Zamanda Cildin Onarılmasını Sağlar Ve Daha Az Acıyla Daha Kısa Zamanda Daha Az İz Bırakarak Tedaviyi Mümkün Kılar.
Özellikle Açık Yaralara, Yanıklara, Morarmalara, Nasır Ve Mantara, Güneş Yanığına Ve Diğer Cilt Rahatsızlıklarına İyi Gelir Ve Hatta Kaşıntı Ve Böcek Isırmalarını Tedavi Eder.
Müthiş Bir Cilt Nemlendiricisidir Deve kuşu Yağı Cildin Nem Tutma Kabiliyetini Artırarak, Sert, Kuru Cildi Yumuşacık Sağlıklı Dokusuna Kavuşturur.
Zamanla Oluşmuş Olan Cilt Kırışıklarını Ve Sarkmalarını Gerginleştirir Ve Yenilerinin Oluşumunu Önler.

Devekuşu yağının faydaları?

Devekuşu Yağı Cilt Hücre Yenilenmesini Hızlandırır Ve Böylece Cildin Daha Genç Ve Yumuşak Görülmesini Sağlar.
Kayıt Altına Alınmış Deliller Ve Klinik Deneyler Devekuşu Yağı’nın Cilt Rahatsızlıklarında Örneğin Egzama, Sedef Hastalığı Ve Dermatitis Hastalığında Kullanılan Kortizon’a Etkili Bir Alternatif Olduğunu Göstermektedir.
Deve kuşu Yağı Cilt Kaşıntısını Ve Tahrişini Dindirir, Kızarıklığı Yok Eder Ve Cildi En Derin Tabakalarından Başlayarak Yumuşatır.
Cildin Hassas Bölgelerindeki Kuruluğu Giderir, Ölü Cilt Tabakasını Ortadan Kaldırarak Yeni Cildin Nefes Almasını Sağlar, vitiligo hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır.

Devekuşu Yağı Nerede satılır?

Bu yağı Çanakkale'de bulunan, Hasmera Deve kuşu Üretim Çiftliğinden doğal katkısız olarak temin edebilirsiniz


YORUMLAR

  • 2 Yorum