Deniz Durdu Horona 2

0
58
deniz-durdu-horona
Karadeniz Müziği Gençler ile Yeniden Şekilleniyor!

Yeni Melek 16 Mayıs 2009, Cumartesi akşamı, Karadeniz müziğinin tüm zenginliğini sergileyecek bir konser ziyafetine ev sahipliği yapıyor.

Denizin, hırçın dalgaların, coşkunun, paylaşımın, horonun ve özünü bozmamış Karadeniz müziğinin buluşacağı gecede, birbirinden önemli grup ve isimler sahne alıyor.

Karadeniz müziğinin görsel ve işitsel medyada yer alan kötü icrasına karşı duyduğu rahatsızlığı dile getirmek amacıyla Bayar Şahin, Vova, Feluka, Marsis ve Dalepe Nena ilk kez bir araya geliyor.

Karadeniz müziğinin özüne giden yolda yeni arayışlar içeren, farklı lezzetleri ve yaklaşımları biraraya getiren “DENİZ DURDU HORONA” bir konser olmanın ötesinde aynı zamanda geçmişi günümüze taşıyacak olan gençlerin ortaya koyacağı bir duruş, bu duruşun ihtiyaç haline gelmesini sağlayan kitlelere özlem ile sunulan bir davet ve bu duruşun arkasında durulabilmesini sağlamak için atılması gereken bir adım olarak düşünülüyor.

“DENİZ DURDU HORONA” hep bir ağızdan umut şarkılarının söyleneceği, duyguların her türlüsü ile yoğrulmuş yöre türkülerinin kalplerde çarpacağı, horonların el ele, tek yürek olup, kardeşlik için edileceği bir ortamı hayal edebilen herkesi çağırıyor.

YENİ MELEK GÖSTERİ MERKEZİ : GAZETECİ EROL DERNEK SOK NO:13 BEYOĞLU İSTANBUL ADRESİNDE

TEL:0212 244 97 00

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.