Cevdet Tellioğlu Kimdir?

8
6.470 kez

cevdet-telliogluHalen iletişim direktörü olarak görev yapan Cevdet Tellioğlu, 13 Haziran 1963 yılında Trabzon’un Of ilçesinde dünyaya geldi.

Anadolu Üniversitesi Reklâmcılık ve Halkla İlişkiler mezunu olan Tellioğlu, reklâm filmlerinde yönetmenlik, yönetmen yardımcılığı, kameramanlık, reklâm ve halkla ilişkiler firmalarında kurucu genel müdürlük, Creative Director’lük ve baş metin yazarlığı yaptıktan sonra sırasıyla Hayat Kimya Sanayi A.Ş. Pazarlama ve Reklâmdan sorumlu Genel Koordinatör Yardımcılığı, Kadıköy Tüketici ve İstanbul Tüketici adlı yerel gazetelerin yayımlanması ve genel sanat yönetmenliği, Marmara Toprak San. A.Ş. Koordinatörlüğü ve Buhara Makine San. A.Ş. Genel Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Ürünleri A.Ş.’de Halkla İlişkiler ve Tanıtım danışmanlığı, TRP Reklâm Genel Müdürlüğü ve çeşitli firmalara Pazarlama Reklâm ve Halkla İlişkiler politikalarının belirlenmesi ve personellerinin eğitimleri konusunda uygulamalı danışmanlık, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Danışmanlığı, İstanbul Asfalt San. A.Ş. İletişim Danışmanlığı, Halk Ekmek A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Hamidiye A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı, Türkiye Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

Tellioğlu’nun yayınlanmış eserleri arasında Güzel Konuşma Pratiği El Kitabı, Halkla İlişkiler, Sonuca Ulaştıran Satış ve Beyaz Masa (Kamu Kurumlarında Halkla İlişkiler ve İletişim. İmaj konularında çeşitli makaleler) bulunuyor.

Cetan Sivil Denetim yetkisi verilen Tellioğlu, bu güne kadar Koç Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Galatarasay Üniversitesi, devlet ve özel sektör kurumlarında iletişim konulu çeşitli seminer ve paneller düzenledi.

Üstlendiği projeler arasında Halk ve Devlet arasındaki barışı sağlayan Halkla İlişkiler Sistemi olarak bilinen ‘Beyaz Masa’ sisteminin projelendirilerek, önce yerel sonra da Kamu Kurumlarının uygulaması veya danışmanlığının yürütülmesi, Işık Sigorta ile hedef arasında ‘Aktif Hat’ sisteminin projelendirilip uygulanması, Çalışma Bakanlığı S.S.K. tek kart sistemi ve verimlilik projesinin hazırlanıp uygulamaya sunulması, Valilikler/Yerel Yönetimlerle ilgili şeffaflaştırma modelinin projelendirilmesi bulunan Tellioğlu, yine birçok reklâm kampanyasında proje danışmanlığı – konumlandırma direktörlüğünü yürüttü. Türkiye Radyo Televizyon Kurumunda Genel Koordinasyondan/Tanıtım ve Reklâm Sorumlusu ve Genel Müdür Müşaviri olarak da görev yapan Tellioğlu, ayrıca Türkiye Hentbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu.

Uzmanlık Alanları

 • Belediyecilik
 • Proje Yöneticiliği
 • Yönetim Danışmanlığı
 • Stratejik İletişim Danışmanlığı
 • Bireysel ve Kurumsal Gelişim Danışmanlığı
 • Bütünleşik Pazarlama İletişimi
 • Reklam, Halkla İlişkiler ve Medya Planlama

Geçmişte Bulunduğu Görevler

 • Kartal Belediyesi – Başkan Danışmanlığı & Medya İlişkileri Direktörlüğü
 • TRT – Genel Koordinasyondan Sorumlu Genel Müdür Müşavirliği
 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi – Başkan Danışmanlığı
 • İBB İstanbul Asfalt San. A.Ş. – Yönetim Kurulu Üyeliği
 • İBB Halk Ekmek A.Ş. – Yönetim Kurulu Üyeliği
 • İBB Hamidiye A.Ş. – Yönetim Kurulu Üyeliği
 • Türkiye Basın İlan Kurumu – Yönetim Kurulu Üyeliği
 • Türkiye Hentbol Federasyonu – Yönetim Kurulu Üyeliği
 • TÜREV Türkiye Engelliler Vakfı – Yönetim Kurulu Üyeliği
 • TDV Divantaş A.Ş. – Yönetim Kurulu Üyeliği
 • Buhara Makine Sanayi – Genel Müdürlük
 • Marmara Toprak Sanayi – Bölge Koordinatörlüğü
 • Hayat Kimya Sanayi – Genel Koordinatör Yardımcılığı

Ürettiği Projeler

Çalışma Bakanlığı – S.S.K. Tek Kart Sistemi ve Verimlilik Projesi

S.S.K. hastanelerinde telefonla randevu sistemi ve tek kart uygulamasıyla; hastaların kuyruklarda beklemekten kurtarılması ve çağdaş hastaneciliğin hayata geçirilmesi amaçlanarak projelendirilmiştir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi – Beyaz Masa Projesi

Vatandaş ile devlet arasında köprü kurulması; halkın ihtiyaçlarının belirlenmesi, bu ihtiyaçların giderilmesine yönelik çalışmalar yapılması ve düzenli kontrollerle sürekliliğin sağlanması yoluyla vatandaşın hayatının kolaylaştırılması amaçlarıyla oluşturulmuş ve kendi yönetiminde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde uygulamaya geçirilmiştir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi – Beyaz Örtü Projesi

Soğuk kış günlerinde, sokakta yaşayan vatandaşların; kapalı bir alanda toplanması, soğuktan korunmalarının yanında, tıbbi tedavileri dahil olmak üzere her türlü bakımlarının yapılmasını kapsayan hizmet, yine kendisi tarafından, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde uygulanmıştır.

Eserleri

 • “Beyaz Masa” Alternatif Çağdaş Yönetim Modeli
 • Sonuca Ulaştıran Satış
 • Halkla İlişkiler Pratiği El Kitabı
 • Güzel Konuşma Pratiği El Kitabı

8 YORUMLAR

 1. sayın cevdet tellioğlunu tanımak fırsatı elde ettim. dürüst kişiliği, kıvrak ve pratik zekası, belediyecilik konusundaki derin bilgi ve deneyimiyle istanbul büyükşehir belediye başkanlığına ondan daha iyi bir isim düşünemiyorum. kendisine adaylığı hayırlı olsun diyorum. inşallah mevlam sayın tellioğlunu 29 marttan sonra aday olmuş bir isim olarak değil de, belediye başkanı olarak görmemizi nasip eder.

 2. sayın cevdet tellioğlunu tanıdığımız için çok mutluyuz.istanbul için herşeyin üstesinden gelecektir, haksızlığı engelleyecektir, her işinde kuşkusuz başarılı olacağına inanıyoruz gönülden sonuna kadar destek veriyoruz.

 3. sayın cevdet tellioğlu
  inşallah sizi istanbul büyük şehir belediye başkanı olarak göreceğiz.fakirin fukaranın hakkını kimseye yedirmeyecek sizin gibi kişilere halkımızın ihtiyacı var. iyiki varsınız hayatta ve büyük aile projesinde başarılar diliyoruz.

 4. sayın cevdet tellioğlu
  sizi tanıdığımız için çok mutluyuz büyük aile projesini gündüz-gece hiç durmadan grurla tanıtmaya çalışıyoruz. halkımız için harika bir proje olduğuna inanıyoruz.
  sultanbeyli BBP kadın kolları başkanı olarak artı belediye meclis üyesi adayı olarak aranızda olmaktan grur duyuyorum.

 5. şahsen cevdet beyı tanımıyorum ama ilk defa rahmetlı MUHSİN YAZICIOĞLU nun partisinde olduğu için oyumuzu aılece ve yakın cevremızdekıler hep sızlerın yanında olacagımızı ve oyumuz sıdıde bundan sonrada sızlerındır artık

 6. selamun aleykum cevdet bey trt den umarım hatırlar benı trt radyo kantınını ısletıyordum.senol demıroz yonetımıyle gelmıstınız trt ye.
  ısletmekte oldugun cafeteryayı bosaltmam ıcın yazı yolamıstınız yazınızda trt bunyesındekı cafe cay ocagı vs ışletmelerın trt persoleni tarafından işletilcek dıye.
  benım sozleşmemde 15 gün önce haber vermek kaydıyla bosaltılacagım yazıyordu ama 1 ay gecmıstı sozlesmem devam hakkım olmasına ragmen ankaraya senol demırozle konusmaya gorusmeye geldıyımde sızlede gorustum sızın sozlerınız ve hemserım olusunuz ıcın trt bunyesındekı cafeteryamı devam hakkım olmasına ragmen bosalttım ve okadar magdur olmama ragmen,ama trt bunyesındekı cafeteryalardakı ilk ve son bosaltan ben oldum.sayın tellıoglu suan o cafeteryalar yıne baskaları tarafından işletiliyor,trt kurumu işletmiyor…?yinede allah razı olsun sizden bana kimseye inanmamayı öğrettiniz,size bir kardeş tavsiyesi yapamıycagınız projeler için kimsenin coluk cocugunun hakkını yemeyin.benden yana hak varsada helal olsun.allahın selamı ustunuzde olsun allaha emanet olun zekeriya köse

  • yav arkadaş,kafeteryaları işletenler şu anda da hala devam ediyorlar.biz görüyoruz.onları veren sosyal daire başkanı idi ve zavallı tellinin haberi bile olmadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.