Arsin’deki festivale tepki

0
59

Arsin'deki festivale tepki 1 – 8993İstanbul’da yaşanan korkunç terör saldırısının ardından Trabzon’un Arsin İlçesi’nde düzenlenen ‘Arsin Fındık ve Karayemiş Festival’i’nin iptal edilmemesi tepki topladı.

İstanbul’da yaşanan korkunç terör saldırısının ardından Trabzon’un Arsin İlçesi’nde düzenlenen ‘Arsin Fındık ve Karayemiş Festival’i’nin iptal edilmemesi tepki topladı.

Karadenizlilerin fazla sayıda yer aldığı Güngören’de menfur saldırının acısı bölgeye ateş gibi düştü. Terör örgütü tarafından yapıldığı açıklanan bu saldırının olduğu saatlerde yayınlarını kesen bazı televizyon kanallarının yanı sıra, ‘vur patlasın çal oynasın’ programlarına devam eden televizyon kanalları da ülke genelinde tepki topladı.

Tüm Türkiye’yi yasa boğan İstanbul Güngören’de meydana gelen patlamada Trabzon’dan 4 kişi, Rize ve Giresun’dan da 1’er kişi olmak üzere 18 vatandaş hayatını kaybetmişti. Ülkeyi bir kez daha sarsan bu üzücü olayın ardından Trabzon’un Arsin İlçesi’nde bu yıl 3. sü düzenlenen Arsin Fındık ve Karayemiş Festivali iptal edilmeyerek dün Sanatçı Volkan Konak’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Festivalin iptal edilmesi gerektiği konusunda açıklama yapan komşu ilçe Araklı Belediye Başkanı Ümit Çebi, haber61’e zehir zemberek açıklamalar yaptı.

BU FESTİVALİ YAPMAK İHANETTİR

Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen’in böyle bir durumda festivali iptal etmesi gerektiğinin altını çizen Araklı Belediye Başkanı Ümit Çebi, festivalde çıkan ünlü Sanatçı Volkan Konak’a da sert açıklamalarda bulundu.

Çebi açıklamasında şunları söyledi;

“Bu milletin festival yapacak saniyesi yok, her günün her saniyesi Türkiye’nin her hangi bir yerinde teröre evlatlarımızı şehit veriyoruz. Yani bu ülkede her gün bölgemize şehitlerimiz geliyor. Vatan için anneler evlatları için gözyaşı dökerken, bir yerde vatanımız için can veren evlatlarımız varken, sizin burada eğlence yapmanız bu millete ihanettir. Bizim yas tutmamız lazım. Tabi ki ağlayalım demiyorum, ama mutlaka ve mutlaka böyle önemli günlerde birbirimizin acısını paylaşacağımız, bazı değerlerimiz olmalı. Eğlenmeyelim demiyorum ama eğlencenin de bir dozajı olur” ifadelerini kullandı.

Volkan Konak’ın ‘Müslüman bir ülkede kadın olmak istemezdim’ ifadesini hatırlatan Ümit Çebi, “Ben böyle sanatçılara bu milletin parasını verecek kadar hain değilim” dedi.

Elif ÇAVUŞ\ haber61.net
Kaynak: Arsin'deki festivale tepki 2 – 10

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.