Mavi Bisikletçilerden anlamlı tur

0
310

Sample Image

Kanserde Erken Tanıya Dikkat Çekmek Üzere Yola Çıkan Milli Bisikletçiler, Rize’den Başlayan ve İstanbul’da Son Bulacak Olan ‘Mavi Bisiklet’ Turunun 9. Gününde Zonguldak’a Ulaştı.
Kanserde erken tanıya dikkat çekmek üzere yola çıkan milli bisikletçiler, Rize’den başlayan ve İstanbul’da son bulacak olan ‘Mavi Bisiklet’ turunun 9. gününde Zonguldak’a ulaştı.

Zonguldaklı bisikletçilerle Uzunmehmet Anıtı önünde buluşan milli bisikletçiler için tören düzenlendi. Törene Gençlik Spor İl Müdürü Halik Çalıkoğlu, İl Sağlık Müdürü Öner Güner, Roche İlaç Medikal Direktörü Dr. Çiğdem Aşkın, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Medikal Onkolog Doç. Dr. Abdullah Büyükçelik, Karaelmas Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrah Doç. Dr. Mustafa Cömert katıldı. Törenin ardından organizasyon çerçevesinde milli takım sporcuları ile Zonguldaklı yüzlerce bisikletçi Kozlu Sahil Yolundan Vilayet önüne kadar pedal çevirdi. Vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla Rize’den yola çıktıklarını belirten Milli Takım Büyük Erkekler Bisiklet Antrenörü Ömer Ali Erikçi, “Milli takım olarak Roche firmasının bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiği ‘Mavi Bisiklet’in Karadeniz turunda olmaktan mutluyuz. Vatandaşı bilinçlendirmek amacıyla Rize, Gümüşhane, Giresun, Trabzon, Ordu, Samsun, Sinop, Kastamonu, Karabük, Bolu illerini dolaştık. Bugünde Zonguldak ilindeyiz. 6 bayan 6 erkek olmak üzere, toplam 12 milli bisikletçimizle Roche firmasının Karadeniz turu çerçevesinde Zonguldak’tayız. 2 gün sonra İstanbul ilinde turumuzu tamamlayacağız” dedi.

Sağlık Bakanlığı, Bisiklet Federasyonu ve ilaç firması Roche’un ortaklaşa organize ettiği, ”Mavi Bisiklet Kansere Erken Tanı İçin Yola Çık” bisiklet turu, Rize-İstanbul hattında bin 771 kilometre pedal çevrilmesiyle tamamlanacak. Güzergah boyunca uzman doktorlar halka açık ücretsiz seminerler verecek ve broşür dağıtacak.

Tüm Trabzon ve Karadeniz camiası olarak yanlarında olduğumuzu belirtiriz.
Trabzon Dernekleri Federasyonu
Yönetim Kurulu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.