Salı , Mayıs 24 2016
Home / Genel Kültür / Sağlık / Grip için ne yapmalı?

Grip için ne yapmalı?

meyvelerGrip kış aylarının en can sıkıcı hastalığı. İşte bazı meyvelerin grip ile savaşta bize sağladığı faydalar.

Satsuma: (Küçük portakal) İçerdiği folik asit ve C vitamini sayesinde öksürüğü ve kanlı tükürükleri keser. Ayrıca kan pıhtılaşmasına karşı en etkin doğal yiyecek olduğu için ileri yaşlarda felç ya da kalp krizi riskini de azaltır.
Tarçın: Yemeklere girmiş olabilecek E-coli bakterisinin vücutta yayılmasını engeller. Mideyi düzene sokar. Kusmayı engeller. Hatta bal ya da limon suyuyla birlikte alındığında boğazdaki yanmaları keser.
Hardal: İçindeki singrin maddesi, midenin gaz çıkarmasına yardımcı olur. Sindirim sistemini düzenler, mide ağrılarını giderir. En fazla bir çay kaşığı alınmalıdır.
Nane: İçerdiği mentol, midenin normalleşmesine neden olur. Vücuda giren grip mikrobuna karşı savaştığı gibi, ileri yaşlarda ülsere yakalanma riskini de azaltır. Nane çayı, baş ağrısı, grip, stres gibi hastalıkların yanı sıra mide yanmasına da bire birdir.

About Emrehan

Check Also

Limon suyu ve sarımsak mucizesi

BUNU YILDA BİR KEZ YAPIN Özellikle Rus doktorların tavsiye ettiği kalp ve damar hastalıkları reçetesi …

One comment

  1. grip için en faydalı besin pekmezdir . gribe birebirdir. bide sıcak suyun içine biraz bal ile biraz limon sıkın onu için öksürüğünüzü kısa bir süreliğinide olsa (uzun da olabilir) kesebilir. içine karabiberde koyarsanız iyi olur.

    HEPİMİZE GEÇMİŞ OLSUN (BEN DAHİL)
    TESEKKÜRLER……

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir